Osmanlı Otağ Otantik Oba Tip Yörük Çadırları
Osmanlı Otağ Otantik Oba Tip Yörük Çadırları

Yeni Kıl çadırda radyo yayını yapıyorlarKıl çadırda radyo yayını yapıyorlar

Kira, elektrik, su gibi giderlerden bunalanların, daha ekonomik ortamlarda çalışabilmek için tercih ettiği ev ofislere, kıl çadır ofis de eklendi.
Denizli’de Acıpayam Girenizliler Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği (AGİDER), maddi imkânsızlıklar sebebiyle bir evin çatısında kurdukları kıl çadırda hizmet veriyor. Aynı zamanda çadırda, derneğin radyosu da 24 saat yayın yapıyor.
AGİDER Kurucu Başkanı Sabit Kızılhan, adres beyan ettikleri yerin sahibinin, “Dükkân açacağım, boşaltın.” demesi üzerine yeni bir ofis aradıklarını, kiraların yüksek olması sebebiyle imkânları ölçüsünde bir yer bulamadıkları için çadırda hizmet vermeye başladıklarını anlattı.
Kıl çadırı, derneklerine Yörük-Türkmen Vakfı üyesi, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi olan Yrd. Doç. Dr. Turgut Tok’un hediye ettiğini belirten Kızılhan, “Bir yıldır çatıya kurduğumuz çadırda hizmet veriyoruz. Kıl çadır yazın serin, kışın sıcak tutuyor. Yağmurlu havalarda gözenekler kapanıyor, su ve soğuk girmiyor. Yazın ise gözenekler açılarak rüzgârın geçmesini sağladığı için serin oluyor.” dedi.
Derneklerinin 500 üyesi olduğunu ifade eden Sabit Kızılhan, kıl çadırdaki dernek merkezlerinde www.acipayam.com internet sitesi üzerinden radyo yayını yaptıklarını kaydetti. Siteye 23 bin 943 kişinin üye olduğu bilgisini veren ve radyonun da DJ’liğini yapan dernek başkanı Kızılhan, “En çok mahalli türkü ve şarkılar isteniyor. Gurbetçilerimiz büyük ilgi gösteriyor. Kıl çadırda hizmet verdiğimizi duyanlardan, yurt içi ve dışından merak edip ziyaretimize gelenler oluyor. Antalya ve İzmir’den bizzat bakmaya gelenler oldu. Özellikle yörük olduğunu söyleyenler çadırda bir bardak çay içmek için geliyor.” diye konuştu.
Denizli’nin Acıpayam ilçesine bağlı Gölcük beldesi ve Dalaman çayı etrafındaki 27 köyün bulunduğu bölgeye “Gireniz” adı veriliyor

Kıl çadırda radyo yayını yapıyorlar

[ UCTsWWngE9APXrWo3qC7TLwg

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir