Osmanlı Otağ Otantik Oba Tip Yörük Çadırları
Osmanlı Otağ Otantik Oba Tip Yörük Çadırları

Okuyun Kıl çadırında LCD keyfi

[ad_1]


Yatağan-Kavaklıdere karayolu Çırpı Ovası mevkiinde Sarıtekeli Yörük aşiretinden 48 yaşındaki Ahmet Kızkapan, eşi, oğlu, kızı ve torunu ile kıl çadırda yaşıyor. Ancak aile, televizyon keyfinden ödün vermeden yayınları uydu aracılığıyla LCD televizyondan izliyor.


YÖRÜK KÜLTÜRÜNÜ SÜRDÜRÜYORLAR

Ahmet Kızkapan, Denizli’deki atalarından bu yana göçebe olarak yörük kültürünü yaşatmaya devam ettiklerini belirtti. Muğla´nın değişik bölgelerinde göçebe olarak yaşadıklarını kaydeden Kızkapan, eşi Kadriye, kızı Ümmü, oğlu Bekir ve 6 yaşındaki torunu Aysu ile hayvancılık yaparak geçindiklerini söyledi. Kızkapan, “Yaklaşık 400 küçükbaş hayvanımız var. Şu anda da buraya kıl çadırımızı kurup yerleştik. Hayvanlarımızı buradaki otlak ve dağlarda çıkartıyoruz. Akşamları vakit geçmiyor, bir jeneratör alıp elektriğimi sağladım. Uydu anten kurup, bir de LCD televizyon aldım. Bu ekranda televizyon seyretmek daha zevkli oluyor” diye konuştu. 


lcd.jpg


Yatağan Lisesi’nde okuyan oğlu Bekir´in akşam döndüğünde hayvanları otlatmakta kendisine yardımcı olduğunu belirten Kızkapan, torunu Aysu´nun da sürüden geri kalmamaları için oğlakları kucağında taşıdığını söyledi. Kızkapan, iş bitiminde de ailece televizyonun karşısına geçtiklerini anlattı.


lcd2.jpg

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?

[ad_2]

Bu haberin gerçek yazarı olarak bilinmelidir.

Bu haberin orjinali “Kıl çadırında LCD keyfi” başlıklı haberdir.

Daha fazlası için https://www.ensonhaber.com/kil-cadirinda-lcd-keyfi.html linkini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir