Osmanlı Otağ Otantik Oba Tip Yörük Çadırları
Osmanlı Otağ Otantik Oba Tip Yörük Çadırları

Kıl Çadır Nedir, Avantajları Nelerdir? – Guncel Haber

[ad_1]

Çadır, çok eski dönemlerden beri kültürümüzde olan bir üründür. Osmanlı döneminde seferlere çıkıldığında kullanılan çadırlar günümüze kadar gelmiştir ve hala çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Bu tarz geniş çaplı büyük çadırlara kıl çadır adı verilmektedir. Kıl çadır, adını yapımında kullanılan keçi kıllarından almıştır.

Yörük çadır ya da Osmanlı çadırı da denen bu çadır modeli keçi kılından yapılmakta ve tasarlanmaktadır. Oldukça şık duran bu çadır modeli keçi kıllarının temizlenmesi ve kumaş haline getirilmesi ile elde edilmektedir. Bu yönü ile hem doğal hem de oldukça sağlıklı bir çadır modelidir. Keçi kıllarından kumaş yapılabilmesi için dokuma tezgahları gerekmektedir. İpler burada dokunarak kumaş haline getirilmekte ve kıl çadır yapımında kullanılmaktadır. Firmamız tarafından üretilen her kıl çadır modeli 0 keçi kılından üretilmektedir. Bu sayede yazları serin kışları ise sıcak tutacak bir kıl çadır satın alınmış olacaktır.

Kıl çadır kullanımının avantajları

Kıl çadır kullanımı ile en avantajlı olan çadır modellerinden bir tanesidir. Avantajlı olmasının başlıca sebebi tamamen keçi kılından yapılıyor oluşudur. Bu doğal malzeme çadıra birçok avantaj sağlamaktadır. Bu avantajlardan ilki çadırın ısı dengesinin hiç bozulmamasıdır. Keçi kılı çadırın aşırı soğumasını ve ısınmasını engelleyecektir. Bunun yanı sıra herhangi bir böcek problemi de oluşmayacaktır. Böcekler, keçi kılından hoşlanmamakta ve kıl çadır tüm sinek ve haşere problemlerinden uzak kalmaktadır. Çadırların oldukça hijyenik ve sağlıklı olması da bir diğer avantajıdır. Bu sayede herhangi bir alerji ya da sağlık problemi yaşanmayacaktır.

Kıl çadır fiyatları ne kadardır?

Kıl çadırlar normal çadırlardan daha farklı ve zahmetli olduğu için biraz daha pahalı fiyatlara satılmaktadır. Fakat satın alınan çadır tüm fiyatını hak edecek ve uzun süre kullanılacaktır. Kıl çadır fiyatları çadırın boyutuna ve biçimine göre değişiklik gösterecektir. En kaliteli ve uygun fiyatlı kıl çadırlar için firmamız ile iletişime geçerek detaylı ve kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

[ad_2]

Bu haberin gerçek yazarı olarak bilinmelidir.

Bu haberin orjinali “Kıl Çadır Nedir, Avantajları Nelerdir? – Guncel Haber” başlıklı haberdir.

Daha fazlası için http://www.guncel-haber.com/haber/kil-cadir-nedir-avantajlari-nelerdir linkini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir