Osmanlı Otağ Otantik Oba Tip Yörük Çadırları
Osmanlı Otağ Otantik Oba Tip Yörük Çadırları

Bu da oldu Yörük çadırına ilgi simav’ın geleneksel panayır alanında kurulan yörük çadırında gözleme ve ayran ikramı yapılıyor, anadolu gelenek ve görenekleri yaşatılıyor

[ad_1]

Kütahya’nın Simav ilçesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen panayır etkinliklerine, Ertuğrul Gazi Yörükler Derneği de katıldı. Dernek Başkanı Hasan Çetin ve yönetim kurulu ile 450 üyesinin emeği ile kurulan yörük çadırında, her gün odun ateşinde pişirilen gözleme ile ayran ikramı yapılıyor.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kütahya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kütahya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

[ad_2]

Bu haberin gerçek yazarı olarak bilinmelidir.

Bu haberin orjinali “Yörük çadırına ilgi
simav’ın geleneksel panayır alanında kurulan yörük çadırında gözleme ve ayran ikramı yapılıyor, anadolu gelenek ve görenekleri yaşatılıyor” başlıklı haberdir.

Daha fazlası için https://www.haberturk.com/kutahya-haberleri/63152074-yoruk-cadirina-ilgisimavin-geleneksel-panayir-alaninda-kurulan-yoruk-cadirinda-gozleme-ve linkini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir