Osmanlı Otağ Otantik Oba Tip Yörük Çadırları
Osmanlı Otağ Otantik Oba Tip Yörük Çadırları

Bakmadan geçmeyin Yörük Obası Derneği’nden Yörük Çadırı

[ad_1]

Dalaman Belediyesi tarafından düzenlenen Dalaman 7. Kültür Turizm ve Sığla Festivali etkinlikleri kapsamında geçtiğimiz günlerde kurulan Dalaman Yörük Obası Derneği tarafından panayır alanında Yörük Çadırı kurdu.

Derneğin İlyas Önder’in başkanlığını yaptığı Yörük Obası Derneği’nin Dalaman 7. Kültür Turizm ve Sığla Festivali etkinlikleri içerisinde kurulan panayır alanında kurulan Yörük Çadırı’nın açılışını Dalaman Belediye Başkanı Sedat Yılmaz ve davetliler tarafından yapıldı.

Yörük Obası Derneği’nin Yörük Çadırının açılışına ise, Havalimanı Emniyet Müdürü İsmail Yenigelen, Ortaca Emniyet Müdürü Selami Bıçakçı, CHP Dalaman İlçe Başkanı İ.Erol Ertunç, Tapu Müdürü Arif Taş, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Erhan Karakuş, Esnaf Odası Başkanı Şevket Takar ve davetliler katıldı.

Yörük Çadırı’nın açılışında konuşan Belediye Başkanı Sedat Yılmaz; “Bu yıl 7.’ni düzenlediğimiz Dalaman Kültür Turizm ve Sığla Festivali’nde bir ilk yaşanacak. İlk defa festivalin tamamı yöresel etkinlikler içerisinde geçecek. Yörük Obası Derneği’nin de bu festivalde birçok etkinliği olacak. Bu derneğinde kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi. – MUĞLA

Kaynak: İHA

[ad_2]

Bu haberin gerçek yazarı olarak bilinmelidir.

Bu haberin orjinali “Yörük Obası Derneği’nden Yörük Çadırı” başlıklı haberdir.

Daha fazlası için https://www.haberler.com/yoruk-obasi-dernegi-nden-yoruk-cadiri-3609414-haberi/ linkini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir